REKLAMA
Znaleziono 4753 wyników
[śląskie] Galeria Sfera w Bielsku-Białej przechodzi renowacjęartykuł
Pokaż artykuł
[śląskie] Galeria Sfera w Bielsku-Białej przechodzi renowację
CBRE Global Investors modernizuje galerię Sfera w Bielsku-Białej. Plan prac obejmuje zarówno wzmocni...
[Warszawa] Pierwszy etap Ideal Idea City Parku w Warszawie ma pozwolenie na użytkowanieartykuł
Pokaż artykuł
[Warszawa] Pierwszy etap Ideal Idea City Parku w Warszawie ma pozwolenie na użytkowanie
Pierwsze dwa – spośród docelowych czterech – budynki kompleksu magazynowo-biurowego Ideal Idea City...
Opera Wrocławska zwiększa zakres przetargu na rozbudowę. Bez skutkuartykuł
Pokaż artykuł
Opera Wrocławska zwiększa zakres przetargu na rozbudowę. Bez skutku
Jedyna oferta na realizację pierwszych prac przy rozbudowie opery przekroczyła możliwości inwestora...
Rynek magazynowy w Polsce bije rekordy popytu i podażyartykuł
Pokaż artykuł
Rynek magazynowy w Polsce bije rekordy popytu i podaży
Popyt na magazyny na poziomie 3,15 miliona mkw. i nowa podaż sięgająca 1,14 mln mkw. to najlepsze wy...
Panattoni po raz trzeci dla Carrefoura. Magazyn BTS w Będzinie zajmie 50 000 mkw.artykuł
Pokaż artykuł
Panattoni po raz trzeci dla Carrefoura. Magazyn BTS w Będzinie zajmie 50 000 mkw.
Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, rusza z trzecią realizacją BTS dla fir...
[dolnośląskie] Modernizacja dworca w Brzegu Dolnym na półmetkuartykuł
Pokaż artykuł
[dolnośląskie] Modernizacja dworca w Brzegu Dolnym na półmetku
Prace przy przebudowie dworca w Brzegu Dolnym przebiegają zgodnie z planem. Otwarcie dworca dla podr...
Wrocław: Erbud rozbuduje za prawie 23 mln zł fabrykę Oleofarm przy ul. Mokronoskiejartykuł
Pokaż artykuł
Wrocław: Erbud rozbuduje za prawie 23 mln zł fabrykę Oleofarm przy ul. Mokronoskiej
Erbud podpisał umowę na pierwszy etap rozbudowy zakładu spółki Oleofarm we Wrocławiu. W ramach tej f...
[podkarpackie] ADR Polska inwestuje w Zagórzuartykuł
Pokaż artykuł
[podkarpackie] ADR Polska inwestuje w Zagórzu
Producent osi i zawieszeń dla sprzętu rolniczego zainwestuje 60 mln złotych na obszarze Euro-Parku M...
Kraków: Miasto planuje nową kładkę na Dębnikachartykuł
Pokaż artykuł
Kraków: Miasto planuje nową kładkę na Dębnikach
Rada miasta na wniosek wiceprzewodniczącego Rafała Komarewicza zleciła Zarządowi Inwestycji Miejskic...
Młody rynek z potencjałem. Deweloperzy magazynowi interesują się Rzeszowemartykuł
Pokaż artykuł
Młody rynek z potencjałem. Deweloperzy magazynowi interesują się Rzeszowem
Znaczenie Podkarpacia cały czas rośnie, region ten ma szansę stać się jednym z głównych hubów przeładunkowych wschód-zachód, wykorzystywanych m.in. w odbudowie Ukrainy. Potencjał regionu dostrzegają również deweloperzy magazynowi, którzy budują magazyny i zabezpieczają grunty pod kolejne hale w okolicy – mówią Michał Kozar, Senior Associate, oraz Janusz Dudek, Senior Advisor, w Dziale Powierzchni Przemysłowych i Magazynowych Newmark Polska.
Kluczowy hub logistyczny Europy – jak rozwijał się rynek magazynowy po wejściu Polski do Unii Europejskiejartykuł
Pokaż artykuł
Kluczowy hub logistyczny Europy – jak rozwijał się rynek magazynowy po wejściu Polski do Unii Europejskiej
Jak rozwijał się rynek magazynowy po wejściu Polski do Unii Europejskiej – komentarz ekspercki Macieja Chmielewskiego, senior partnera z Działu Powierzchni Logistycznych i Przemysłowych, Colliers.
 Jeden z najbardziej ikonicznych zabytków poprzemysłowych województwa śląskiego zostanie zrewitalizowany [WIZUALZIACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Jeden z najbardziej ikonicznych zabytków poprzemysłowych województwa śląskiego zostanie zrewitalizowany [WIZUALZIACJE]
Jeden z najbardziej ikonicznych zabytków poprzemysłowych województwa śląskiego Szyb Krystyna w Bytomiu zostanie zrewitalizowany. Właściciel zabytku – firma Multi Polymers – złożył już wniosek o dofinansowanie ze środków unijnych do zagospodarowania i zabezpieczenia szybu. Całkowity koszt rewitalizacji obiektu to około 23 mln zł.
Niemal 400 tysięcy złotych dofinansowania na zagospodarowanie historycznych obiektów elektrociepłowni w Siechnicachartykuł
Pokaż artykuł
Niemal 400 tysięcy złotych dofinansowania na zagospodarowanie historycznych obiektów elektrociepłowni w Siechnicach
Na liście beneficjentów drugiej edycji Rządowego Programu Odbudowy Zabytków znalazła się Gmina Siechnice, która złożyła wniosek o dofinansowanie prac przygotowujących do zagospodarowania historycznego obiektu siechnickiej elektrociepłowni.
Tunel pod torami w Andrespolu – bezpieczeństwo i lepsze przejazdy między Łodzią i Koluszkamiartykuł
Pokaż artykuł
Tunel pod torami w Andrespolu – bezpieczeństwo i lepsze przejazdy między Łodzią i Koluszkami
W Andrespolu (przy przystanku Bedoń) bezpieczny i sprawny przejazd pod torami linii Łódź – Koluszki oraz Łódź – Dębica zapewni nowy tunel drogowy. Inwestycja za ok. 30 mln zł realizowana jest we współpracy PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. i Gminy Andrespol. Obiekt budowany w ramach ogólnopolskiego projektu o wartości ok. 268 mln zł netto „Poprawa bezpieczeństwa na skrzyżowaniach linii kolejowych z drogami – Etap III” z POIiŚ.
Bliżej do lepszych podróży nowym mostem kolejowym w Przemyśluartykuł
Pokaż artykuł
Bliżej do lepszych podróży nowym mostem kolejowym w Przemyślu
Budowa nowej przeprawy kolejowej w Przemyślu jest na ukończeniu. W najbliższą sobotę oddany do użytkowania zostanie jeden tor na obiekcie. Nowy most oznacza sprawny i bezpieczny ruch pociągów na trasie Kraków - Medyka. Kontynuowane prace, to inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych S.A., za blisko 67 mln zł netto, współfinansowana ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.
Zelektryfikowana linia kolejowa połączy Kielce z Tomaszowem Mazowieckimartykuł
Pokaż artykuł
Zelektryfikowana linia kolejowa połączy Kielce z Tomaszowem Mazowieckim
Zelektryfikowana linia kolejowa połączy Kielce z Tomaszowem Mazowieckim. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały z Urzędem Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego umowę na opracowanie dokumentacji projektowej dla modernizacji i elektryfikacji linii kolejowej nr 25 z rządowego „Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej Kolej Plus do 2029 r.”.
BGK uruchomił nabór wniosków o pożyczki na wsparcie zielonej transformacji miast [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
BGK uruchomił nabór wniosków o pożyczki na wsparcie zielonej transformacji miast [FILM]
Przedstawiciele Banku Gospodarstwa Krajowego (BGK) i Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej (MFiPR) 5 kwietnia podpisali umowę na wdrażanie Pożyczki wspierającej zieloną transformację miast. Samorządy będą mogły przeznaczyć te środki m.in. na inwestycje w tereny zielone, termomodernizację i odnawialne źródła energii (OZE). Budżet projektu to 40 mld zł.
Polska potrzebuje więcej inwestycji o 400 mld zł co rokuartykuł
Pokaż artykuł
Polska potrzebuje więcej inwestycji o 400 mld zł co roku
Od czasu przejęcia władzy przez nową koalicję rządzącą bardzo przyspieszył proces pozyskiwania środków KPO przez polski rząd od Unii Europejskiej. Niestety nie przyspieszył aż tak mocno proces przekazywania tych środków przez sektor publiczny, przez stronę rządową do sektora prywatnego. Procesy inwestycyjne, które mają być realizowane w ramach KPO, są długotrwałe.
Ponad 16 mld euro w formie preferencyjnych pożyczek na wsparcie krajowego systemu energetycznego z KPOartykuł
Pokaż artykuł
Ponad 16 mld euro w formie preferencyjnych pożyczek na wsparcie krajowego systemu energetycznego z KPO
16 mld euro, czyli około 70 mld zł z Krajowego Planu Odbudowy (KPO) zostanie przekazane w formie atrakcyjnych, preferencyjnych pożyczek na inwestycje wspierające transformację energetyczną Polski. Umowę w tej sprawie podpisała ministra Paulina Hennig-Kloska i prezes Banku Gospodarstwa Krajowego Mirosław Czekaj.
Popyt na Zielone Obligacje Polenergii przekroczył miliard złotychartykuł
Pokaż artykuł
Popyt na Zielone Obligacje Polenergii przekroczył miliard złotych
Największa polska prywatna grupa energetyczna po raz pierwszy w historii wyemituje 5-letnie Zielone Obligacje. Zainteresowanie ofertą Polenergii przewyższyło oczekiwania spółki. Kwota popytu ze strony inwestorów przekroczyła 1 miliard złotych. W odpowiedzi na nadsubskrypcję Polenergia zdecydowała o zwiększeniu kwoty emisji z 500 do 750 milionów złotych. Większość środków pozyskanych z Zielonych Obligacji zostanie przeznaczona na finansowanie budowy morskich farm wiatrowych na Bałtyku. To największa prywatna inwestycja energetyczna w Polsce.
REKLAMA